Výtvarný kroužek na naší škole opět přináší zajímavé a kreativní aktivity, které rozvíjejí umělecké dovednosti našich žáků. V nedávných hodinách se děti věnovaly tvorbě na téma podzimní přírody, konkrétně odlétajícím ptákům. Tuto symboliku zpracovaly kombinovanou technikou malby s tuší, kdy v elegantních tazích zachytily ptáky na jejich cestě na jih. Další z aktivit zahrnovala malbu pastely, kde se žáci soustředili na jemné detaily ptačích pírek. Tato činnost nejen rozvíjela jejich cit pro detail, ale i jemnou motoriku a schopnost pozorovat krásu v přírodních motivech. V poslední lekci se děti nechaly inspirovat svýma rukama – nejen jako prostředkem pro tvorbu, ale také jako uměleckým motivem. Malovaly své ruce na papír a hrály si s různými texturami a barvami, což vedlo k originálním a osobním uměleckým dílům. Výtvarný kroužek tak dává žákům možnost vyjádřit svou kreativitu a zkoumat svět umění prostřednictvím různých technik a témat. Těšíme se na jejich další výtvory!

Mgr. Králová Eva, učitelka výtvarné výchovy