Ve čtvrtek 10. října 2024 se naše žákyně Eliška Hamerková z 9.B a Samuel Polák z 8.A zúčastnili již sedmého ročníku překladatelské soutěže, která se konala v prostorách Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě – Porubě. Soutěže s názvem „Mezi řádky“ se zúčastnilo hned několik ostravských základních škol a byla věnována Týdnu zakázaných knih („Banned Books Week“). Tato každoroční literární událost upozorňuje na knihy, jež byly v minulosti zakázány nebo cenzurovány. Jejím cílem je podpořit volný přístup k informacím, svoboda slova a otevřená diskuse o různých tématech.

Vyhlášení vítězů soutěže a předání cen proběhne 9. listopadu 2024 na Dni otevřených dveří jazykového gymnázia. Děkujeme Elišce i Samuelovi za jejich odvahu a odhodlání a přejeme jim hodně úspěchů v dalším studiu cizích jazyků!

Mgr. Michaela Krmášková