Klimatická zahrada

Projekt organizuje Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno, příspěvková organizace Jihomoravského kraje v rámci realizace projektu Aktivizace žáků ve vzdělávání ke klimatu (č. 5230200063), který je realizován z Národního programu Životní prostředí v rámci Národního plánu obnovy v rámci výzvy SFŽP č. 2/2023.

V průběhu 12 měsíců /od jara 2024 do podzimu 2025 / budou žáci ekotýmu analyzovat pozemek a provádět badatelské aktivity, zajištovat klimatický potenciál pozemku, navrhovat a shromažďovat tipy na zlepšení. Z námětů budou sestavovat konkrétní mini projekt k realizaci, ten naplánují a uskuteční. Závěrem žáci zorganizují závěrečnou osvětovou akci pro spolužáky. Před zahájením práce žáků již proběhl v červnu audit pozemku metodikem programu z Lipky.